sklypo planiravimas

Sklypo lyginimas – nuo ko pradėti?

Įsigijus ir įsirengus svajonių namus ateina laikas ir lauko darbams. Vienas svarbiausių – sklypo lyginimas, nuo kurio priklauso ir jūsų vejos grožis, ir netgi namo pamatų tvirtumas. Taigi, nuo ko pradėti sklypo lyginimo darbus?

Nuo ko prasideda sklypo planiravimas?

Prieš pradedant bet kokius lauko darbus, svarbu iš anksto suplanuoti, kaip turėtų atrodyti jūsų sklypas – kur tversite tvorą ar rengsite terasą, kur sodinsite vaiskrūmius ar auginsite daržoves. Jeigu patiems sugalvoti ir nuspręsti sunkiau, galite kreiptis į landšafto dizainerį, kuris padės apsispręsti, kaip apželdinti sklypą.

Sklypo planiravimas (lyginimas) itin svarbus etapas, kadangi tinkamai neišlyginus sklypo, įvairiose vietose gali kauptis vanduo, o tada kilti kitų bėdų – semti sklypą, pūti žolė, klibėti pamatai ir pan ir t.t.

Toliau – sklypo reljefo formavimas ir kiti darbai

Po sklypo suplanavimo prasideda kitas etapas – sklypo valymas ir paruošimas kitiems darbams. Išraukite nereikalingus medžius, krūmus, jeigu yra – pašalinkite didelius akmenis iš sklypo. Jeigu namas naujai pastatytas – nepalikite ir statybinių atliekų.

Sklypo planiravimas
Išvalius sklypą, jau galima pradėti sklypo lyginimo darbus. Dažniausiai sklypas planiruojamas su buldozeriu ar vikšriniu krautuvu, mažesniuose sklypuose su – Bobcat mini ekskavatoriumi.

Siekiant preciziško rezultato sklypo nuolydžiai matuojami su lazeriu – 3D nivelyru ir atliekami su Trimble 3D greideriu. Be paprastų kasimo darbų, papildomai naudojamos žemės lyginimo lentos ir volai, kad būtų pasiektas kuo geresnis rezultatas.

Nuolydžių, reljefo formavimas
Sklypo nuolydžius geriausia formuoti su nederlingu žemės sluoksniu – gruntu, kadangi jis kiek sunkesnis ir tvirtesnis, suteikia stabilumo. Suformavus nuolydžius, toliau reikėtų piltų juodžemį ir jį tolygiai paskirstyt po visą sklypą, kad susidarytų derlingas augalinis sluoksnis, nuo kurio priklauso tolimesnė augalo sėkmė.

Juodžemis, turintis pakankamai maistinių medžiagų ir tinkamai drėgnas, yra esminis gražios vejos veiksnys. Jeigu jums reikalingas kokybiškas juodžemis ar kitas birus krovinys – kreipkitės į mūsų komandą, kuri operatyviai pristatys reikiamą krovinį Kaune ir Kauno rajone.

Ką daryti, jeigu žemė yra labai kieta?
Jei žemė yra labai kieta, rekomenduojama prieš pradedant sklypo lyginimo darbus visą sklypą sukultivuoti – frezuoti. Tai padės suminkštinti dirvą, palengvinti formavimą ir netgi pagerinti dirvos savybes. Kai kuriais atvejus nesukultivavus dirvos paviršiaus, sklypą išlyginti gali būti sudėtinga, darbas reikalauti daugiau laiko ir pinigų.

Svarbu! Tik teisingai išlyginus sklypą galima pradėti dirvos paruošimo darbus vejos įrengimui.

sklypo reljefo formavimas
3d nivelyras
sklypo lyginimas kaina kaune

Sklypo lyginimo kaina

Sklypo lyginimo darbų kaina daugiausiai priklauso nuo turimo sklypo ploto, nelygumo ir jūsų planuojamo apželdinimo plano. Jeigu planuojate įprastą lygų reljefą, sklypo lyginimo darbai daug nekainuos. Jeigu reikalingi didesni nuolydžiai, pavyzdžiui, formuojant gėlynus ar alpinariumus, ar reikia daugiau atvežtinio grunto, sklypo lyginimo kaina ir darbo apimtys gali išaugti.

Sklypo lyginimas Kaune

Kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais ir mūsų specialistai suteiks visą reikiamą informaciją ne tik apie sklypo lyginimą, bet ir apie kiemų apželdinimą, vejos įrengimą ir kitus aplinkotvarkos projektus bei idealiai išlygins jūsų sklypą.

  • Kokybiškai ir taisyklingai išlyginsime sklype esamą gruntą
  • Suformuosime nuolydžius pagal jūsų poreikius ir reikalavimus
  • Atvešime juodžemį ar kitą birų krovinį
  • Kruopščiai paskleisime augalinį sluoksnį tolimesniems darbams
Kodėl svarbu tinkamai išlyginti sklypą prieš statybas ar žolės sėjimą?

Sklypo lyginimas užtikrina tvarkingą aplinką ir padeda išvengti problemų su vandens nusėdimu ar nestabilumu. Tai svarbus etapas norint pasiekti gerą rezultatą statybose ar sodinime.

Kokie yra pagrindiniai žingsniai sklypo lyginimo procese?

Sklypo lyginimo procesas apima sklypo valymą, niveliavimą, frezavimą (jei reikia), juodžemio pylimą ir išlyginimą bei galutinį reljefo formavimą.

Kokius įrankius ir technologijas naudoja sklypo lyginimo specialistai?

Dažniausiai naudojami buldozeriai, ekskavatoriai, nivelyrai, 3D greideriai, o kartais net ir rankiniai įrankiai, siekiant kokybiško ir kliento norimo rezultato.

Ką reikėtų daryti, jei žemė yra labai kieta?

Jei žemė yra labai kieta, prieš sklypo lyginimą rekomenduojama ją sukultivuoti, kad būtų palengvintas lyginimo procesas ir pagerintos dirvos savybės.

Kokia yra sklypo lyginimo kaina?

Sklypo lyginimo darbų kaina priklauso nuo sklypo ploto, nelygumų ir sklypo apželdinimo plano.

Call Now Button